صنایع تبدیلی فعلی معادن زنجان کافی نیست

examineeverything
302 Found

Found

The document has moved here.

رئیس اداره امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: صنایع تبدیلی در حوزه مواد استخراج شده معادن در سطح استان کافی نبوده و این کانی‎ها با صادرات به استان‎‏های دیگر ارزش افزوده و سهم اشتغال را نصیب سایر استان‎ها می‎کند.

ربابه داداشی اظهار کرد: در حال حاضر ۳۰۴ معدن در سطح استان وجود دارد که از این تعداد ۲۳۸ معدن فعال هستند و ۳۰ نوع ماده معدنی از جمله سرب و روی، بر، سنگ‎های گرانیتی، تراورتن، سیلیس، فلدسپات و گچ را استخراج می‎کنند.

وی با اشاره به اینکه در مجموع این ۳۰۴ معدن ۵۰۰ میلیون تن ذخیره معدنی دارند و استان را در رتبه ۱۲ کشوری قرار داده‎ است، افزود: سرمایه‎گذاری در حوزه معادن استان ۶۶۹ میلیارد ریال بوده و زمینه اشتغالزایی ۱۷۸۳ را فراهم کرده‎ است.

این مسوول تاکید کرد: تعدادی واحدهای فرآوری در بخش معادن استان فعالیت دارند که از آن جمله در حوزه سرب و روی، شمش مس، تولید اکسیدروی و سنگ‎بری مدرن هستند. تعداد واحدهای فرآوری متناسب با میزان ذخائز معدنی نیست. کانی‎های استخراج شده به دلیل کافی نبودن صنایع فرآوری به استان‎های دیگر صادر می‌شود و علاوه بر ایجاد ارزش افزوده زمینه اشتغالزایی را نصیب استان‎های دیگر می‎کند.

این مسوول در خصوص مشکلات پیش روی فعالان عرصه معدن و بهره‌برداران این حوزه، تصریح کرد: معارضین محلی، برخی محدودیت‎های قانونی، کمبود نقدینگی، فرسودگی ماشین‌آلات و کافی نبودن بازار مصرف داخلی از عمده مشکلات پیش روی بهره‌برداران معدن استان است.

داداشی افزود: بسیاری از معادن از متخصصین این حوزه استفاده نمی‎کنند و عدم دسترسی به راه اختصاصی و عدم برق‎رسانی به معادن نیز از دیگر مشکلات این حوزه به‌شمار می‌رود.

رئیس اداره امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: چهار پهنه معدنی با مساحتی بالغ بر ۶۰۰۰ کیلومترمربع در استان به شرکت‎های دولتی همچون سازمان‎های زمین‎شناسی کشور واگذار شده تا با کارشناسی مناطق و شناسایی مناطق امیدبخش، آن‎ها را بر اساس قانون و مقررات در اختیار بخش خصوصی قرار دهند.

منبع: www.otaghnews.com

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.